6 идеи за маркетинг на съдържанието за получаване на нови клиенти за фрийлансъри

6 идеи за маркетинг на съдържанието за получаване на нови клиенти за фрийлансъри

Като колега на свободна практика – www.mmarchev.com , сигурен съм, че ще харесате тази статия за това как маркетингът на съдържанието е това, което кара света да се върти в момента. Това, което може би искате да знаете обаче, е как можете да използвате маркетинга на съдържанието, не за да останете заети и за ефективно привличане на нови потенциални клиенти.

Нека си признаем: всички произвеждаме уникално съдържание през цялото време. Защото така ни е казано, защото е добре за SEO на сайта ни и защото не искаме боговете на алгоритъма да ни накажат. Но ако изчислите времето и ресурсите, изразходвани за всички тези части от съдържанието, и измерите действителната възвръщаемост на инвестициите по отношение на потенциални клиенти и реализации, може да искате да хвърлите кърпата и да отворите плажния бар в Гърция все пак.

Въпреки че това звучи страхотно, почакайте. Тъй като маркетингът на съдържанието може и трябва да се използва за постигане на реални цели, отвъд харесвания и обхват.

В тази статия ще се съсредоточа върху генерирането на потенциални клиенти, базирано на съдържание. Ще се потопя в това какво представлява и къде се вписва във вашите усилия за придобиване на пазара и ще ви дам някои свежи идеи, за да приложите незабавно това знание на практика. Вземете още една чаша кафе и веднага се заемаме.

Защо правите маркетинг чрез съдържание?

Сигурен съм, че никой не създава съдържание просто от скука, ако управлява бизнес. Но откакто маркетингът на съдържанието стана толкова важен, много хора са загубили представа какво всъщност трябва да се прави . Не става въпрос само за видимост и последователност.

Маркетингът на съдържанието, правен правилно, ви помага да постигнете конкретни бизнес цели.

Така че следващия път, когато пишете публикация в блог, публикувате в социални медии или се присъедините към подкаст, запитайте се: това съдържание допринася ли за…

  • Повишаване на осведомеността за марката?
  • По-голяма ангажираност?
  • Директни продажби?
  • Задържане на клиенти?
  • Статусът ми на лидер в дадена ниша?
  • Генериране на трафик към моя уебсайт?
  • Събирате висококачествени потенциални клиенти?

Предупреждение за „греда“: едно парче съдържание с размер на хапка, не може да направи всичко това наведнъж. Ето защо се нуждаете от стратегия за съдържание, която набелязва кои от тези — или други — цели се нуждаят първо от вашето внимание и какви съобщения и видове съдържание отговарят на изискванията на тези цели.

Започнете забавен бюлетин с вашите клиенти.

Имейл маркетингът за вашия малък бизнес може да промени всичко в генерирането на потенциални клиенти. Мислите, че вашият бизнес не е достоен за бюлетин? Подхождате към бюлетините погрешно! Не е необходимо да имате голямо съобщение всяка седмица или месец. Това вероятно не е това, което публиката ви иска да получи.

Ето една малка тайна: хората не обичат да четат за вашия бизнес. Обичат да четат за себе си. Така че, фокусирайте се по-малко върху себе си и повече върху хората.

Ето как те свързват това, което правите, с техния живот или бизнес. Например, ако имате опит в управлението на акаунти в социалните медии, описвайте случай с клиент всяка седмица във вашия бюлетин. Позволете им да споделят стремежите си, които са имали или имат във социалните медии, и покажете техните постижения.

Важното е да оставите другите да говорят в голяма част от вашия маркетинг на съдържание. Да говорите от гледна точка на вашия идеален клиент е като да се опитвате да четете мисли и хората веднага ще се усъмнят. Ако искате да събирате и подхранвате потенциални клиенти, уверете се, че те се чувстват признати и разбрани.

Създавайте точно насочени портфолиа. Да, това е множествено число.

Кое е най-важното съдържание за един фрийлансър?

Портфолиото е съдържание. Много творци и рекламни творци създават страхотно изглеждащо съдържание всеки ден, от блогове до ленти, но когато дойде време да сключат сделката или да получат истински потенциални клиенти, им липсва едно нещо: силно портфолио.

Ако сте отлагали работа и сте се озовали в Instagram напоследък, като всички нас, може да сте се натъкнали на Джейми Бриндъл , който дава всякакви съвети на фрийлансъри във видеоклипове, които имат най-чистите примери. Същите съвети намерих и в сайта на www.webdesignbulgaria.net .

Един съвет, който наистина се прие в общността на свободна практика, е да създадете няколко портфолиа или за различните видове ваши услуги или бизнес, или за различните клиенти, за които се грижите.

Да приемем, че сте копирайтър на свободна практика, като мен. Въпреки че имате своите специализации и ниша, вие се развивате постоянно и обичате да работите по различни нови проекти.

Понякога пишете блогове за криптовалути, но понякога създавате текстове за SEO оптимизирани уебсайтове, за бизнеси във финансовата индустрия. О, и вие пишете убийствени имейл последователности за бизнеси за електронна търговия.

Разделете портфолиото си на части и ги рекламирайте или подчертайте по различен начин. Направете ясно разделение на уебсайта си и в целевите му страници, опишете разделно това което правите, за да сте сигурни, че потенциалните клиенти виждат само това, което е подходящо за тях в този момент.

Улеснявате ги да решат дали да продължат да ви следват, или да се запишат за вашия бюлетин – или друго действие.

Използвайте вашата мрежа във вашето съдържание

Не се срамувай. Често не се колебаем да споделяме нашето съдържание с нашата мрежа, но рядко поставяме името на партньор или клиент в нашето действително съдържание – защото говорим за това, което сме правили .

Накарайте вашето съдържание да се върти около реални проекти и сътрудничества. Това не само ще демонстрира по-добре вашите умения, но също така ще се възползвате от обхвата на мрежата на вашия клиент. Защото това се случва, ако тагнете някого.

(Уверете се, че има смисъл. Бионсе има много последователи, но маркирането й няма да ви донесе слава. Повярвайте ми.)

Например, ако видите страхотна публикация в LinkedIn и видите добавена стойност в нея, споделете я, като маркирате човека, който я е сътворил. Този тип маркетинг на съдържание дори не изисква вашето собствено съдържание, така да се каже, защото черпите вдъхновение от нечие друго.

Това показва колко сте ангажирани с професията си и други може да започнат да ви следват, защото също се възхищават на човека, който сте маркирали – което може да се превърне в ценен похват.

Фокусирайте съдържанието си върху целите на вашите клиенти

Лесно е да се изгубите в собствените си умения и знания, но колко интересно е за потенциалните клиенти да четат или слушат това? Това не е тяхната експертна област и те се нуждаят от помощ, а не от образование. Така че вашето съдържание за генериране на потенциални клиенти трябва да се върти около това как конкретно помагате на клиентите си да постигнат целите си и да им помогнете при предизвикателствата им.

Как можете да поставите този тип съдържание във формат, който изглежда естествено? Пишете повече казуси.

Няма извинения за това. Те са особено лесни за писане – защото това не е художествена измислица. Вие описвате предизвикателството, пред което е изправен вашият клиент, анонимен или не, вашия процес, решение и резултатите.

Този тип съдържание е страхотно за генериране на потенциални клиенти, защото показва на потенциалните клиенти как биха могли да се възползват от работата с вас като фрийлансър и следването ви.

Проучете какви видове съдържание иска вашата аудитория

Когато правят проучване за стратегия за съдържание, много хора се фокусират върху ключовите думи, които ще използват.

Въпреки че това е абсолютно необходимо, не е всичко. Това често ви тласка към писане на блогове или бели книги, но може би вашата публика наистина иска кратки видеоклипове или дълги подкасти.

Ако се направи правилно, тези различни типове съдържание също могат да бъдат оптимизирани за търсачките.

  1. Използвайте онлайн курс като генератор на потенциални клиенти за фрийланс услугите ви, съветват от www.extremeseo.net

Последният ми съвет изисква малко повече работа, но потенциално може да бъде машина за генериране на потенциални клиенти, ако вашият бизнес е подходящ за това. Съветът? Изградете курс. Безплатно или наистина евтино.

Има причина да бъдете бомбардирани с онлайн курсове за всеки аспект от живота си, когато отворите Instagram. Признайте си, понякога наистина се изкушавате.

Но какво получава този човек от вас, следвайки вашия безплатен курс или предизвикателство?

За да ви покажем как учениците се превръщат в потенциални клиенти, нека да разгледаме как уеб дизайнер на свободна практика използва този трик.

Основната услуга е създаването на зашеметяващи уебсайтове на WordPress. Но също така се продава курс за това как да „увеличите трафика на уебсайта си“ – основно като улесните намирането му, настройвате WordPress и Yoast по правилния начин и вече сте в играта.

Той ще ви покаже как да създавате основни страници и да ги редактирате – и може да си помислите, хей, но тогава вече нямам нужда от него, нали?

Той обърна услугата си с главата надолу. Той не само обучава бъдещите клиенти как да редактират собствените си уебсайтове на WordPress – което предотвратява наводняването на входящата му кутия с много паникьосани имейли – но също така е чудесен генератор на потенциални клиенти за фрийланс услугите ви.

Някой, който все още не е готов да инвестира много пари в създаване на уебсайт за себе си, започва с това. След като бизнесът му се разраства и осъзнава необходимостта от наистина професионален и изискан уебсайт, той ще се сети отново за вас.

Накарайте творческите си сили на фрийлансър да потекат

Основният извод? Погледнете добре процеса на генериране на потенциални клиенти и визуализирайте как можете да го направите по-ориентиран към клиента. Разберете как можете да ги направите клиентите част от процеса, това е най-важното.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>