За да се избегне стилистичен дисонанс, картината трябва да се комбинира с основните цветове на дизайна. Можете да изберете различни нюанси от същия спектър или да въведете контрастни тонове, които са в хармония с основата.
Дори многоцветните картини имат акцентен тон. Именно върху него трябва да се съсредоточите върху опита да промените интериора.
Съвет! Възможен е и друг вариант – избирате интериорния дизайн за конкретно платно. Ако картината е без рамка, фокусирайте се върху основния цвят на композицията – изображението не трябва да се слива напълно с повърхността. Рамката, от друга страна, може да бъде със същия тон като тона на стената.
Думата „рисуване“ веднага представя живописен продукт в тежка рамка. Списъкът с опции обаче е много по -широк. Нека поговорим за най -популярните видове продукти.
Модулна
Второто име за такива картини е сегментарно. Продуктите се състоят от няколко части, обединени в една тема. Стандартният брой елементи е два, три или пет. В продажба обаче има картини с четири и шест модула.
Елементите не са в рамка. Зрителят трябва да има илюзията, че платното се прелива от една история в друга.
Модулният декор визуално разширява пространството. Чувствайте се свободни да го използвате за малки стаи.
Плакатът е дебела печатна хартия, затворена в рамка под стъкло. Рисунката може да бъде всичко – от изображението на любимата ви музикална група до реалистичен обект. Плакатите изпълняват същата функция като картините. Тяхната задача е да трансформират интериора и да привлекат вниманието.
Рисуване с акрил, масло, акварел
„Живите“ картини, рисувани с бои, най -често са в рамка. Продуктите изглеждат луксозно в стилове като класически, модерен, прованс, кънтри, еко, арт деко. Често срещано погрешно схващане е, че маслената живопис не може да съществува едновременно на една и съща стена с акварелната живопис. Ако платна са в същия стил и с подобна цветова схема, те ще бъдат в перфектна хармония.